No products in the cart.
14K Yellow Gold Petite Diamond Cross Necklace
$393.99
Description
Embrace timeless elegance with this 14K yellow gold petite cross necklace, featuring a delicate diamond accent at its center. The 18 inches chain secures with a lobster clasp, making it a perfect piece for daily wear or special occasions.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 1.3 grams |
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Cable |
| Approximate Weight | 1.3 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99









