No products in the cart.
14k Yellow Gold Pearl Evil Eye Necklace
$461.99
Description
This beautiful 14k yellow gold Pearl Evil Eye necklace comes in a high polish finish & closes with a spring clasp. This stunning piece is hand crafted & sits effortlessly between a glimmering rolo chain. Uniquely balanced in the center is a beautiful Freshwater Pearl that adds that soft a pop of color to your collection. Measuring 18 inches in length.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Rolo |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 1.9 grams |
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Rolo |
| Clasp | Spring Ring |
| Adjustable Size | Rolo |
| Approximate Weight | 1.9 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99














