No products in the cart.
14k Yellow Gold Italian Alternating Paperclip Round Links Chain Necklace
$2,591.99
Description
The Italian Alternating Paperclip Round Links chain is a unique addition to complete your look & express your style. Great for layering or wearing independently. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & lobster clasp. Measuring 18 inches in length and 8mm wide.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 10.8 grams |
Additional information
| Weight | 10.8 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 10.8 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99









