No products in the cart.
new
14K Yellow Gold Interlocking Large Trinity Hoop Earrings
$854.99
Description
Make a bold statement with these 14K yellow gold interlocking large trinity hoop earrings. Featuring a polished finish and a secure hinged clasp, these earrings offer a modern twist on a classic design. Perfect for elevating any ensemble, they add a touch of sophistication and elegance to your jewelry collection
Product Details:
| Approximate Weight : | 3.6 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Hidden Snap Post |
| Width : | 5.60 mm |
| Length : | 29.60 mm |
Additional information
| Weight | 3.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Hoops, |
| Width | 5.60 mm |
| Backing | Hidden Snap Post |
| Length | 29.60 mm |
| Approximate Weight | 3.6 gram(s) |
