No products in the cart.
new
14k Yellow Gold Hoop Earrings (3x15mm)
$275.99
Description
These twist hoop earrings are crafted in 14k yellow gold and measure 5/8 inch length and width, featuring a snap lock backing.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.16 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 3.00 mm |
| Diameter : | 15.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.16 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.63 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.63 in |
| Approximate Weight | 1.16 gram(s) |





