No products in the cart.
14k Yellow Gold High Polish Alternating Bead Paperclip Bracelet (3.50 mm)
$805.99
Description
This Alternating Bead Paperclip chain bracelet beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a lobster clasp. Measuring 3.5 mm width & available in a 7 1/2 inches length.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 3.50 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.5” | 3.4 grams |
Additional information
| Weight | 3.4 lbs |
|---|---|
| Size | 7.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Link |
| Width | 0.14 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.4 gram(s) |















