No products in the cart.
14k Yellow Gold Earrings with Teardrop Dangles
$735.99
Description
Make an elegant statement with these highly polished teardrop earrings in 14k yellow gold. Earrings are 60mm long and are held in place by lever back clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Lever Back |
| Width : | 21.00 mm |
| Length : | 60.00 mm |
Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Dangling |
| Width | 0.82 in |
| Backing | Lever Back |
| Length | 2.36 in |
| Approximate Weight | 3 gram(s) |




