No products in the cart.
14K Yellow Gold Diamond Cut Cable Chain Necklace
$725.99
Description
Crafted in 14K yellow gold, this diamond cut cable chain offers a classic yet dazzling look. The 18 inches length makes it perfect for everyday wear, whether worn alone or with a pendant. A timeless piece for any jewelry collection.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2.4 grams |
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Cable |
| Approximate Weight | 2.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99















