No products in the cart.
14K Yellow Gold Diamond Cut Cable Chain Necklace
$782.99
Description
Elevate your style with this 14K yellow gold diamond cut cable chain necklace. The intricate design adds a subtle sparkle, making it perfect for layering or pairing with a pendant. At 18 inches, it’s a versatile and timeless addition to any jewelry collection.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2.6 grams |
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Cable |
| Approximate Weight | 2.6 gram(s) |








