No products in the cart.
14K Yellow Gold Cuban Link Bracelet (5.90 mm)
$1,315.99
Description
Classic polished links of Cuban chain form a wave of shine and beauty on this gorgeous 14K yellow gold bracelet. Bracelet is 7 1/4 inches long, 5.9mm wide, and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 5.90 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25” | 4.7 grams |
Additional information
| Weight | 4.7 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.23 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 4.7 gram(s) |
Related products
14k White Gold Solid Figaro Bracelet (3.80 mm)
$787.99 – $903.99Price range: $787.99 through $903.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99


















