No products in the cart.
14k Yellow Gold 17 inch Necklace with Domed Moon Motif Pendant
$565.99
Description
This magnificent and versatile 14k yellow gold necklace features an exquisite polished, domed moon-like pendant. Necklace is 17 inches long and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 17” | 2.4 grams |
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Size | 17 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99









