No products in the cart.
14k White Gold Hammered Oval Hoop Earrings
$435.99
Description
A hammered texture adds visual interest to these fine white gold oval hoop earrings. Earrings close with a snap lock.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.8 grams |
| Metal : | 14K White Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 22.35 mm |
| Length : | 25.40 mm |
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.88 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 1.00 in |
| Approximate Weight | 1.8 gram(s) |





