No products in the cart.
14k White Gold Diamante Flex Bracelet (5.80 mm)
$4,223.99
Description
The Diamante Flex bracelet is a unique addition to complete your look & express your style. Great for layering or wearing independently. Crafted in 14k white gold with a high polish finish & a box clasp. Measuring 7 inches in length.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Clasp : | Box Clasp |
| Width : | 5.80 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7 | 15.1 grams |
Additional information
| Weight | 15.1 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Box Clasp |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 15.1 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99















