No products in the cart.
14k Two Tone Gold Oval Twisted Hoop Earrings
$351.99
Description
Polished oval hoops gracefully twist around each other on this dazzling pair of earrings. Designed in 14k two-tone yellow and white gold and secured with snapback locks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.4 grams |
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 12.70 mm |
| Length : | 19.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.50 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.75 in |
| Approximate Weight | 1.4 gram(s) |


