No products in the cart.
14k Two-Tone Gold Multi-Textured Open Circle Style Entwined Earrings
$415.99
Description
Shiny open circle sections gorgeously complement the textured elements of these interlaced design post earrings. Crafted in 14k white and yellow gold and secured with push backs.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.7 grams |
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 10.10 mm |
| Length : | 10.10 mm |
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Textured |
| Width | 0.40 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.40 in |
| Approximate Weight | 1.7 gram(s) |








