No products in the cart.
14k Rose Gold Ball Earrings with Faceted Texture(5mm)
$122.99
Description
Classic, understated 14k rose gold post ball earrings get an upgrade with the addition of shiny facets of texture. Post earrings are 5mm in diameter and are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.4 grams |
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Backing : | Push Back |
| Diameter : | 5.00 mm |
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.20 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.20 in |
| Approximate Weight | 0.4 gram(s) |






