No products in the cart.
new
10k Yellow Gold Diamond Cut Hoop Earrings (2x15mm)
$125.99
Description
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 10k yellow gold and measure 15 millimeters in diameter, featuring a snap lock backing.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.7 grams |
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 2.00 mm |
| Diameter : | 15.00 mm |
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.08 in |
| Backing | Snap Lock |
| Diameter | 0.60 in |
| Length | 0.60 in |
| Approximate Weight | 0.7 gram(s) |





