No products in the cart.
10k White Gold Polished Hoop Earrings (2x25mm)
$181.99
Description
These timeless hoop earrings crafted in 10k white gold and measure 25 millimeters in diameter, featuring a snap lock backing.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.2 grams |
| Metal : | 10K White Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 2.00 mm |
| Diameter : | 25.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.08 in |
| Backing | Snap Lock |
| Diameter | 0.98 in |
| Length | 0.98 in |
| Approximate Weight | 1.2 gram(s) |







