No products in the cart.
14K Rose Gold Bold Paperclip Chain (4.2 mm)
Description
This simple yet dramatic chain combines the timeless shine of 14K rose gold and the modern geometry of paperclip chain links.
Product Details:
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Width : | 4.20 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Additional information
| Weight | 4.5 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 4.20 mm |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 4.5 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
10k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)
$1,563.99 – $2,107.99Price range: $1,563.99 through $2,107.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99





















